Pozoracje wypadków

Najlepszym sposobem na sprawdzenie posiadanej przez siebie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest zainscenizowanie wypadku. Proponujemy zainscenizowanie właśnie takiego zdarzenia na terenie Państwa Firmy.

Scenariusz wypadku byłby zgodny z ryzykiem powstania urazu na danym terenie. Przypadkowi świadkowie zdarzenia (pracownicy) będą mieli za zadanie zmierzyć się z niebezpieczną sytuacją.

Celem ich działań będzie zabezpieczenie poszkodowanych, a także wezwanie pomocy kwalifikowanej (Zespołu Ratownictwa Medycznego).

Firma MAZIMED ze swojej strony poinformuje Centralę Pogotowia Ratunkowego o prowadzonych ćwiczeniach, tak aby wzywany Zespół Ratownictwa Medycznego nie był faktycznie wysyłany na miejsce pozorowanego zdarzenia.

oferta pozoracje

wersja do ściągnięcia...

Organizacja pokazów ratownictwa

W ramach prowadzonych szkoleń, imprez firmowych, dni otwartych itp. organizujemy pokazy ratownictwa. Od pokazów prostych, nie wymagających szczególnie dużych nakładów sił i środków, po pokazy z udziałem rozbitych aut z pozorowanym zapłonem, współdziałaniem służb (PSP/OSP) itd.

W zależności od przyjętej formuły:

  • uczestnicy pokazów mogą sami się sprawdzić w sytuacji kryzysowej, wymagającej podjęcia pierwszej pomocy, a następnie obserwować w tych samych działaniach profesjonalnych ratowników. Jest to bardzo dobry wstęp do rozmowy i wzajemnej oceny umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy
  • uczestnicy biorą bierny udział, jedynie obserwują ratowników podejmujących działania zgodnie z obowiązującymi standardami.

oferta pokazy

Z doświadczenia wiemy, że takie pokazy przyciągają dużą liczbę widzów, którzy zawsze chętnie biorą udział w ćwiczeniach. Zwyczajowo wystawiamy dodatkowe stanowisko nauki Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej RKO.

Szczegóły pokazów ratownictwa zawsze ustalane są odrębnie dla danego Klienta, miejsca, spodziewanej liczby gości.

wersja do ściągnięcia...